środa, 1 maja 2013

Poczuj się jak na wakacjach w swoim mieście;)


Nareszcie upragniona majówka. Dla niektórych czas upragnionego wyjazdu, dla innych wolny, niezorganizowany czas. W tym roku należę, do wszystkich tych, którzy z różnych względów nigdzie nie pojechali, ale i tak planuję cudowny weekend:)

Nawet we własnym mieście, bez względu na to gdzie mieszkasz możesz się poczuć jak na urlopie. Jak to zrobić? Przede wszystkim rozluźnij się;) Nastaw swoje myślenie na odpoczywanie. Zrób to, co zawsze sprawia Ci przyjemność gdy jesteś na wakacjach. Pójdź na targ- kupić świeże produkty, porozmawiać z ludźmi, porobić zdjęcia. Umów się na późne śniadanie ze znajomymi w jakiejś knajpce. Poczytaj książkę/gazetę w parku. Zrób sobie ze znajomymi maraton filmowy, albo pójdź do kina na jakiś film kina niezależnego, wybierz się do teatru, cokolwiek będziesz robić przede wszystkim załóż komfortowe ubranie wakacyjne i niczym się nie przejmuj:)Pogoda nie popsuje Ci planów jeśli będziesz mieć plan awaryjny na wypadek deszczu.
Plan to podstawa np: słońce: rower, deszcz: maraton filmowy, dzięki temu nie zmarnujesz całego dnia w łóżku jak tylko zobaczysz deszcz za oknem.Oczywiście nie musisz planować co do godziny, co będziesz robić, ale pomyśl nad tym jak chciałabyś spędzić każdy dzień majówki. U mnie dzisiaj kiepska pogoda, idealna na planowanie:)

Kilka pomysłów:
-piknik ze znajomymi/wycieczkę rowerową w tym celu przygotuję jakieś zdrowe smakołyki i sprawdzę stan roweru po zimie
-przeleżę cały dzień w łóżku czytając książkę, zrobię sobie dzień spa i upiekę zdrowe ciasto w ramach podróży kulinarnej
-zaproszę/dam się zaprosić znajomym na pogaduchy/ wspólne gotowanie np. pizza lub sushi
-zaplanuję założenie "ogródka" na balkonie, wybiorę albo posadzę kwiaty
-zrobię przemeblowanie o którym dawno temu myślałam/pomaluję ściany- tylko to ma być przyjemność, więc zrób to tylko wtedy jeżeli w ten sposób odpoczniesz- umysłowo, ja uwielbiam aktywne spędzanie czasu
-jakieś domowe robótki DIY może chcesz uszyć sobie poszewki na poduszki, albo przygotować "wieszak na bizuterie"
-opalanie w ogrodzie/spacer do lasu/zdrowe grillowanie

Przede wszystkim pozwól sobie się zapomnieć. Twój plan na dzień to powłóczyć się po mieście? Zapomnij się, przesiedź kilka godzin w kawiarni wystawiając twarz do słońca i rozkoszując się po prostu tym, że jesteś:)

Jeśli chodzi o mnie, to dzisiaj odpoczywałam po wczorajszym malowaniu mieszkania i troszkę sprzątałam. Po południu ucięłam sobie porządną drzemkę- to takie przyjemne, kiedy nie trzeba wstać o żadnej konkretnej porze;) a teraz powoli wybieram się na spotkanie z bliskimi gdzieś na mieście.

A jutro? Zobaczymy mam kilka planów- zobaczymy jaka będzie pogoda, ale nie ma presji, bo czy będzie deszcz czy słońce to i tak będzie mega przyjemny dzień na luzie:)Lada moment tak będą wyglądać stoiska z owocami:)


Miłego odpoczynku!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz