czwartek, 17 kwietnia 2014

Przyjemności dnia codziennego. Przeżywaj życie świadomie.


"Tu i teraz" to jedyne miejsce i czas, kiedy człowiek dobrze się bawi i kiedy dokonuje czegoś wielkiego.
W.Timothy Gallwey

Żyć "tu i teraz" to chyba najtrudniejsze zadanie dnia codziennego. Zamiast doceniać radości, jakie przynosi nam życie martwimy się przyszłością albo rozpamiętujemy minione wydarzenia, tymczasem mamy wpływ tylko na chwilę obecną, więc może warto przeżyć nasze "teraz" świadomie i z radością.

Być może czytasz ten wpis relaksując się po całym dniu pracy z kubkiem ulubionej herbaty, być może zrobiłaś sobie przerwę przy wykonywaniu domowych obowiązków, albo przygotowujesz się do snu. Bez względu na to, co robisz zobacz piękno tej chwili, zatrzymaj się, doceń to, co masz i kształtuj tę chwilę. 

Zawsze kiedy przypominam sobie ten cytat myślę, że to ja decyduję jak wygląda moje życie i w jaki sposób je przeżywam. Staram się codziennie dostrzegać piękno i każdego dnia robić coś dla siebie i dla moich bliskich- świadomie. Niektórych rzeczy po prostu trzeba się nauczyć.

A Tobie co sprawia przyjemność?6 komentarzy:

 1. Co mi sprawia przyjemność? Długie spacery wokół jeziora, wspólne oglądanie filmów leżąc w łóżku, niedzielna kawa we dwoje - każda z chwil ma w sobie coś nadzwyczajnego :)

  A Tobie co sprawia przyjemność?! :)

  Miłego czwartku,
  Pat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafiłaś w samo sedno "każda z chwil ma w sobie coś nadzwyczajnego" czasami tylko tego nie dostrzegamy:) u mnie podobnie- dobry film, wycieczki rowerowe również nad jezioro- raz wybraliśmy się z moim chłopakiem na spacer nad tymże jeziorem- nigdy więcej:P obeszliśmy je w koło-w lutym! w chaszczach! Dobre jedzenie, uśmiech bliskich mi osób:)

   Dziękuję i wzajemnie;)

   Usuń
  2. Najważniejsze żeby tych dobrych chwil było jak najwięcej:) a chodzenie w chaszczach to raczej nie najlepszy pomysł, nauczkę macie i na pewno się tam w okresie zimowym nie wybierzecie:)

   Usuń
  3. Oj tak:) chaszczy nie planowaliśmy, tylko później już nie było sensu zawracać:) pozdrowienia

   Usuń
 2. Jak minęły święta?

  Miłego:)
  Pat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pat odpowiedź już na blogu:) Odpoczywałam od internetu:)

   Usuń